Biografie

Zpěvačka Mista má za sebou klasické hudební vzdělání, a to konzervatoř a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Od roku 2011 žije v České Republice.

Ovšem po dvaceti letech pravidelného cvičení na housle a klavír se rozhodne zachránit své duševní zdraví radikální změnou.A to jednak změnou prostředí, ale hlavně přechodem z klasické do populární hudby.

Mista odstartovala svoji kariéru zpěvačky v létě 2011 , kdy představila svůj první singl "Rock It (United)" v SONY MUSIC. Stejného úspěchu dosáhla i s následujícím songem "Never Hide", který jí otevřel dveře i do zahraničí. Díky následné nabídky na spolupráci s německým vydavatelstvím A45 vyšel v roce 2012 hit "Ca$h Out". V tomto roce MISTA vydává také singl a její první sólo album SHOW ME v UNIVERSAL MUSIC,se kterým absolvovala 3 měsíční turné v Asii a Evropě.

V roce 2013 a 2014 vydala MISTA další úspěšné celoplošně hrané singly FEEL THE BREEZE a GO WILD, ke kterým měla dvou a tří měsíční turné po klubech a vystoupení s americkou zpěvačkou KESHA.

V roce 2015 se s novým singlem CATWALK FEVER dostala na 13.místo oficiální německé POP CHART a odstartovala ním hudební přerod pokračováním popové balady "Take Me Home" v létě 2016, která byla součástí EP alba BACK 2 ROOTS.

Na podzim 2016 vydává první oficiální slovenský sinlg "DEŇ S TEBOU", kterým se zpěvačka konečně představuje v úplně novém světle a startuje ním novou uměleckou éru, kterou předvedla taky na letních festivalech. Aktuální novinkou je singl "SME TU LEN RAZ", kterým potvrzuje nahrávání jejího duhého alba a to už s kapelou ve slovenštině. Hudební kritika i fanouškouská základna potvrzují, že hudební styl a zpívání v rodném jazyce je cesta, kterou se MISTA vydala v druhé etapě své kariéry správně. Před létem 2017 vydává zbrusunový pop country singl KAM ÍSŤ, který skvěle navazuje na dosavadní hudební styl a podporuje ho i příběhový emotivní videoklip.

Od léta 2017 Mista prošla složitou životní situací, na kterou poukazuje v nové skladbě "Přežiju s láskou" a vydává ji v květnu 2018. Právě tímto singlem posouvá svůj autorský a pěvecký talent k hodnotným popovým skladbám. Autorem textu je sama Mista a hudbu složil skladatel a producent Stano Šimor. K nové písničce Mista natočila a taky působivý videoklip, který má na kontě režisér Tomáš Krejčí.

Download
Kde koupit?

Více informací

Fanklub mistamusic

Copyright © 2012 Mistamusic.com // Tvorba webových stránek | Česky / English
Home | News | | Hudba | Fotoalbum | Video | Biografie | | Shop | Kontakt